Lista atrakcji dla dzieci w Zabrzu

0
5094
zabrze dla dzeici

Dziś piszę głównie z myślą o tych z Was, którzy mieszkają w Zabrzu lub też w okolicach tego miasta. Utarło się, jak się okazuje błędnie, że miasto to nie oferuje zbyt wielu atrakcji dla dzieci. Wszystko przez to, że ludzie myślą stereotypowo. A ja chcę to zmienić, dlatego poniżej znajdziecie aż 9 miejsc, w których można miło i przyjemnie spędzić czas mając świadomość, że dziecko się dobrze bawi i nie nudzi. Wiedza ta będzie przydatna dla każdego rodzica. To chyba oczywiste.

Kąpielisko leśne Zabrze Maciejowice

Jeśli w Zabrzu wylądowałeś latem, to może zainteresować Cię wyjazd na kąpielisko leśne w Maciejowicach. To piękne miejsce, gdzie można odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem, a przy okazji dać dziecku szanse na letnie szaleństwo.

Ogród botaniczny w Zabrzu

Ogród botaniczny to ciekawa opcja na niezbyt upalne dni. Warto się tam udać, aby dziecko zobaczyło cuda przyrody, różnego rodzaju kwiatki i rośliny. Wierzę, że przy okazji również rodzic zobaczy tu coś, czego wcześniej nie widział.

Jump World – park trampolin

Jump World to miejsce uciech każdego starszaka. Można tu poskakać na trampolinach dokonując w powietrzu niebywałych szaleństw. Świetna opcja na pochmurny dzień, kiedy szuka się zabawy pod dachem.

Salon zabaw Fiku Miku

A teraz coś dla mniejszych dzieci. Słynna sala Fiku Miku, w której maluchy szaleją jak… wściekłe. Ciekawa opcja dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci pobawiły się z rówieśnikami i zawarły nowe znajomości.

Nauka robienia pizzy

Ciekawą opcją jest nauka robienia pizzy w bistro u3. Tam można nie tylko zamówić jedzenie z dowozem w Zabrzu, ale też nauczyć się robienia pizzy. O ile jest się dzieckiem i o ile ma się ochotę na zapisanie na jedne z zajęć.

Multikino

Kiedy dzieci chcą zobaczyć jakiś ciekawy film czy też nową bajkę, to można skorzystać z oferty Multikina, które znajduje się w samym centrum miasta oferując oglądającym zawsze świeży repertuar.

Sala zabaw frajda

Druga sala zabaw, do której można jeździć dla odmiany od Fiku Miku. Bardzo ciekawa opcja, wie o tym chyba rodzic każdego kilkuletniego dziecka.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido

Kopalnię Guido odwiedzić powinno każde dziecko po ukończeniu pewnego wieku. To tam można poznać historię Zabrza obserwując przy okazji niebywałe miejsca w kopalni. To pozycja wręcz obowiązkowa!

Dom muzyki i tańca

Mali miłośnicy tańca i muzyki mogą wybrać się na zajęcia organizowane w Domu Muzyki i Tańca. To świetna opcja, aby szlifować młode talenty!