Loteria paragonowa. Wygraj samochód za paragon!

0
2329
Loteria paragonowa. Wygraj samochód za paragon!

Polacy uwielbiają zakupy, jednak nie zawsze pamiętają, aby wziąć paragon od sprzedawcy. Sukces zeszłorocznej loterii samochodowej, zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów, sprawiło, że klienci zaczęli domagać się w sklepach paragonów. Jednak loteria paragonowa nie musi się wiązać ze skomplikowanymi procedurami, dotyczącymi konieczności rejestrowania paragonu. Dużo prościej może wygrać samochód z loterii paragonowej, którą co jakiś czas organizują duże centra handlowe. Wystarczy wypełnić formularz, aby w dniu losowania osobiście móc odebrać wygraną.

Czym jest loteria paragonowa

Zazwyczaj loterie, organizowane przez wybrane sklepy czy centra handlowe, pozwalają na wygranie różnych nagród rzeczowych, z których najważniejszą i najcenniejszą jest samochód osobowy. Zasady loterii są proste: aby wygrać samochód za paragon, wystarczy zrobić zakupy przekraczającą określoną kwotę na terenie centrum handlowego. Zakupy należy zrobić jednego dnia, a coraz częściej organizatorzy pozwalają, aby ich jednostkowe wartości się sumowały. Oznacza to, że wystarczy jedno popołudnie spędzone w galerii handlowej, aby móc wziąć udział w loterii paragonowej.

Samochód z loterii paragonowej – czy to się opłaca?

W odróżnieniu od loterii pieniężnych, w których należy wykupić za wskazaną kwotę los, loteria paragonowa nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oczywiście klient musi dokonać zakupów na określoną kwotę, jednak może to zrobić przy okazji zaplanowanych zakupów spożywczych czy odzieżowych. Dużym ułatwieniem jest możliwość sumowania wartości paragonów, co w praktyce oznacza, że przy wspólnym wyjściu rodziny na zakupy można zgromadzić wymaganą kwotę w ciągu kilku minut, przy okazji zaplanowanych zakupów.

Część klientów decyduje się na wzięcie udziału w takich loteriach ze względu na wartościową nagrodę główną. W wielu loteriach oprócz samochodu można również wygrać inne nagrody rzeczowe, jak np. smartfony czy telewizory. Warunkiem odbioru nagrody w tym przypadku jest obecność w dniu losowania na terenie galerii handlowej.