Męskie sprawy – kryzys wartości

0
411
Męskie sprawy - kryzys wartości

Jeśli nie wiesz jak odnaleźć się we współczesnym świecie, jeśli nie masz w sobie determinacji do rozwiązania problemów, spróbuj skorzystać z fundacji republikańskiej dostępnej pod adresem jestespotrzebnychlopie.org. Fundacja ta odpowiada na charakterystyczny dla współczesnych czasów kryzys męskich wartości. I na potrzebę budowania własnej tożsamości.

Kryzys męskich wartości – psychologia mężczyzn

Nie trzeba być bowiem filozofem, aby zauważyć, że mężczyźni czują się dzisiaj zagubieni. Ma to związek z rewolucją kulturową, która pokazała, że tradycyjny wzorzec męskości nie sprawdza się. Stare wzorce męskości zdają się nie mieć racji bytu. Przez wiele stuleci męskość była definiowana jako przeciwieństwo kobiecości. Mężczyzna był silny, niezależny, odpowiedzialny. Dzisiaj w ten sposób określają się również kobiety. Kim jest zatem mężczyzna? Co dla niego pozostało? Jeśli nie wiesz, jak w tym się odnaleźć, pomoże Ci fundacja. W jaki sposób?

Fundacja republikańska – miejsce idei i pomysłów

W fundacji nie chodzi o to, aby przywrócić patriarchat, ale o to, aby mężczyzna umiał odnaleźć się we współczesnym świecie, takim, jaki jest. Bez apatii i frustracji. Na przykład aby potrafił być jednocześnie silny i wrażliwy. Aby umiał zajmować się dziećmi, a jednocześnie zarabiał. Jak wziąć na swoje barki często wykluczające się role. Fundacja republikańska to miejsce, gdzie wykluwają się idee oraz pomysły. Gdzie dostaje się recepty na z pozoru trudne do rozwiązania męskie problemy oparte o psychologię mężczyzn.

Czego uczy fundacja republikańska?

Jakie konkretnie porady można znaleźć w fundacji republikańskiej? Na czym polega budowanie własnej tożsamości u mężczyzn? Pomysłem może być spełnianie w roli opiekuna. Bo kobieta potrzebuje od mężczyzny oparcia. Bo związek polega na tym, że obie strony powinny móc na siebie liczyć. Mężczyźni jednak często wycofują się z problemów. Fundacja radzi, aby mężczyzna po prostu był i to wystarczy, bo kobieta potrzebuje czyjejś obecności. Najgorsze co może zrobić mężczyzna to zostawić kobietę samą i zająć się swoimi sprawami. Kobieta odbierze to jako odrzucenie i sygnał, że w trudnych sytuacjach nie może liczyć na swojego partnera. Kolejne porady to:

  1. Mężczyzna powinien interesować się swoją partnerką oraz dziećmi – czas poświęcony partnerowi czy partnerce to najlepsza inwestycja w związek. Co mężczyzna może konkretnie zrobić? Na przykład opowiedzieć partnerce przy kieliszku wina lub przy kubku herbaty o tym, co go dzisiaj spotkało. A także oczywiście wysłuchać, co partnerka ma do powiedzenia.
  2. Mężczyzna powinien mieć czas tylko dla siebie – psychologia mężczyzny mówi, że nie powinien on rezygnować z własnego hobby. Oczywiście w ten sposób, aby nie zaniedbywać z powodu swojej pasji rodziny. Odskocznia od dnia codziennego poprzez rozwijanie pasji pozwala mężczyźnie nabrać oddechu i doładować akumulatory oraz być oczywiście atrakcyjnym dla partnerki. Hobby pomaga też zbudować własną tożsamość.
  3. Wspólne pieniądze – nawet jeśli kobieta nie pracuje zawodowo, to nie może pozostać bez pieniędzy dla siebie. Partnerzy powinni traktować pieniądze jako wspólne. Jeśli mężczyzna ma rodzinę to priorytetem wydatków powinno być zaspokajanie potrzeb rodziny. Finanse to bowiem sfera, która jest powodem rozpadu wielu małżeństwa. Ważną rzeczą jest uświadomienie sobie, że nie można określać ważności partnera tylko z punktu widzenia pieniędzy. Jeśli na przykład żona ma niższe zarobki albo zrezygnowała z pracy to odpowiedzialny mężczyzna powinien zrozumieć, że zrobiła to dla dobra rodziny.