Najważniejsza choć jej nie widać

0
1659

Zazwyczaj to, co ukryte, jest najbardziej kuszące i wzbudzające ciekawość. Ta reguła dotyczy zwłaszcza bielizny, w szczególności damskiej. Mimo, iż na ogół niewidoczna, musi być najwyższej jakości, wygodna, dobrana kolorystycznie, elegancka i zmysłowa. I, co najważniejsze, modna, gdyż modowe trendy w sektorze bielizny są bardzo wyraźne i zauważalne.

Modo - bielizna

Damska bielizna ma stosunkowo krótką historię. Damskie majtki „weszły” na dobre do kobiecej szafy dopiero podczas Rewolucji Francuskiej. Ich fason w niczym nie przypominał obecnie noszonej bielizny, gdyż ówczesne pantalony składały się po prostu z dwóch oddzielnych nogawek. Następnym kamieniem milowym w historii majtek był XIX wiek, Paryż, kankan i kabarety. Później poszło już w miarę szybko i w efekcie w sklepach bieliźniarskich królują figi i stringi. Biustonosze mogą poszczycić się znacznie dłuższym rodowodem, gdyż ich pierwowzór pojawił się już w starożytnej Grecji. W Europie biustonosze były znane już w XV wieku, natomiast model przypominający dzisiejsze wszedł na rynek dopiero w latach 40. XX wieku.

Koronki, hafty i gipiury

Wzornictwo obowiązujące w sektorze bielizny damskiej obfituje w delikatne koronki, zmysłowe gipiury, subtelne hafty. Paleta kolorów jest bardzo bogata – od ponadczasowej bieli i czerni, poprzez całą gamę beżu, czerwieni, kobaltu, zieleni – właściwie można znaleźć bieliznę we wszystkich istniejących kolorach, nie tylko jednolitych, lecz również w kwiatki, kratki, groszki i inne desenie.

W bieliźnianej modzie liczą się znane marki, jak np. Simone Perele, Implicite, Gossard, Empreinte, Nipplex, Triumph, Sabrina czy Italian Fashion. Te i wiele innych marek będzie można znaleźć w licznych butikach zlokalizowanych w MODO Domy Mody, które już wkrótce otwierają swoje podwoje w Warszawie. Panowie nie mają aż takiego wyboru, jednakże markowa bielizna męska również będzie obecna w MODO.

Druga skóra

Tak naprawdę bielizna powinna być jak druga skóra. Nie może odznaczać się pod obcisłą sukienką czy spodniami, nie powinna również spod nich wystawać. Co prawda młodzieżowy styl pozwala na nieco większą swobodę wskutek czego figlarne stringi „wyglądają” spod nisko opuszczonych spodni, jednakże eleganckie kobiety nie powielają tego rodzaju stylizacji.

Warto pamiętać o kolorze bielizny – czarna nie może prześwitywać przez białą bluzkę, fioletowy biustonosz „gryzie się” z czerwonymi figami i tak dalej. Z pewnością styliści obecni w MODO doradzą klientkom najlepszy wybór bielizny i dopasują ją do kreacji. Bo bielizna musi współgrać z kolorem i tkaniną sukienki czy bluzki, a jednocześnie pasować do karnacji i typu urody właścicielki. A jeśli dodatkowo dobrze leży i dobrze wygląda, to znaczy, że warto było ją kupić.