Nie zgadniesz, do czego możesz wykorzystać tablice suchościeralne w Twoim domu!

0
408
Tablice suchościeralne

Tablice suchościeralne to świetne narzędzie, które może pomóc w organizacji dnia oraz zebrać wiele inspiracji w jednym miejscu. Zobacz, jak możesz wykorzystać to świetne urządzenie. Tablica suchościeralna jest coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych tablic kredowych. Do jej zalet zdecydowanie należy brak pylenia się kredy, ponieważ do pisania używa się specjalnych, przystosowanych markerów. Dzięki temu o wiele łatwiej również zadbać o porządek wokół. Tablica suchościeralna to pomocne narzędzie, które jest przydatne w naprawdę wielu miejscach.

Tablica suchościeralna w Twoim domu – zadbaj o organizację

Posiadanie takiego narzędzia w Twoim domu może w cudowny niemal sposób pomóc w organizacji Twojego dnia. Idealnie w tym celu sprawdzą się tablice suchościeralne o wymiarach 180 x 100 cm. Jak możesz ich użyć?

Pierwsza wskazówka polega na wypisaniu planu dnia wraz z czasem realizacji oraz listą zadań priorytetowych. Pamiętaj, aby być elastycznym i dać sobie zapas czasu na realizację celów. Nigdy nie wiesz jakie problemy mogą pojawić się po drodze. Jeśli jednak uda Ci się wykonać zadanie szybciej, będzie to przyjemne i zmotywuje do dalszego działania. Priorytetów nie powinno być więcej niż 3, aby faktycznie spełniały swoją funkcję.

Warto również zapisać sobie zadania, które musisz zrobić, ale nie mają bezwzględnego terminu realizacji. Zaplanuj swoje cele zgodnie z poziomem energii danego dnia. Jedni ludzie są tzw. rannymi ptaszkami, inny nocnymi markami. Zarządzaj czasem tak, aby najbardziej wymagające zadania robić w tym momencie dnia, w którym masz najwięcej energii. „Lżejsze” obowiązki zostaw na tę porę, gdy zazwyczaj odczuwasz zmęczenie. Bez problemu możesz ogarnąć biurko, wysłać niezobowiązujące maile czy przejrzeć sklepy internetowe w poszukiwaniu nowych butów nawet wtedy, kiedy dopadł Cię spadek energii.

Tablica ścieralna przyda się również do zapisywania wszelkich notatek. Możesz zostawić tam wpisy dla członków rodziny lub uwagi dla siebie, o których koniecznie musisz pamiętać. Oprócz tego tablica biała suchościeralna może być świetnym podłożem do zapisywania wszelkich harmonogramów pracy czy szkoły wszystkich członków rodziny. W ten sposób każdy może do niej podejść i w szybki sposób zorientować się kto ma jakie zadania dzisiejszego dnia i kiedy będzie w domu.

Tablica suchościeralna – podkręć produktywność i kreatywność                             

Obił Ci się kiedyś o uszy rodzaj notowania znany powszechnie jako mapa myśli? To świetna metoda, z której możesz skorzystać zarówno osobiście, jak i pokazać ją swojemu dziecku. Z uwagi na to, że jest zgodna z naturą Twojego umysłu, wykazuje wysoką skuteczność. Człowiek nie myśli linearnie, czyli słowo za słowem, a promieniście. Dlatego też mapę myśli tworzy się na jednolitym tle np. białej tablicy do pisania, gdzie nanosi się centralnie punkt, który jest hasłem, prostym rysunkiem lub symbolem. Jeśli zdecydujesz się na tablicę suchościeralną magnetyczną, zamiast pisać, możesz również przyczepić główną myśl.

Następnym krokiem jest narysowanie promieniście odchodzących grubych linii (gałęzi) i napisanie przy nich fraz kluczowych. Ważne, abyś używał jedynie słów, a nie całych zdań. Do już utworzonych gałęzi, buduj kolejne słowa, tak, aby rozwinąć każdy konar. Istotne, aby logicznie zaplanować i rozwijać każdy poziom notatki. Wiadomości powinny wędrować od ogółu do szczegółu. Postaraj się pisać wyraźnie oraz stosuj symbole, znaczki rysunki czy proste ikony, które ułatwiają zapamiętywanie. Stosuj kolory jako dodatkową pomoc oraz postaraj się, aby Twoja mapa była napisana i zaprojektowana czytelnie. Możesz nadać jej oryginalny charakter, co z pewnością pomoże w zapamiętaniu większej liczby informacji.

Jak widzisz, tablica suchościeralna może przydać się nie tylko w szkole czy biurze, ale również w Twoim własnym domu. Dobra organizacja dnia i zwiększenie produktywności przyniesie Ci wiele zadowolenia i satysfakcji. Przy jej zakupie, warto od razu zaopatrzyć się w pisaki suchościeralne, czyli specjalne markery do tablicy oraz dedykowany płyn do tablic suchościeralnych.

freepik.com