Opony samo-uszczelniające

0
265

Wszystko o oponach samouszczelniających.

Opony samo-uszczelniane są kolejnym przykładem opon zapewniających mobilność naszych pojazdów czterokołowych. Opony te maja takie zastosowanie, że same natychmiastowo uszczelniają poprzez wypełnienie specjalną substancją wszelakie przebicia bieżnika.

Opony samo-uszczelniane na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo jak normalne ogumienie. Są one jednak wypełnione specjalną galaretowatą substancją, która potrafi doskonale spełnić swoje zadanie. Opony tego typu potrafią zadziałać natychmiastowo wypełniając dziury w bieżniku, kierowca często nawet nie dowie się o przebiciu, tak szybko działają te opony.

Opony tego typu nie są tak popularne jak opony sztywne, jednak wiele najlepszych firm produkujących ogumienie zajmuje się również produkcją własne opon o których mowa w tym artykule. Opony samouszczelniające produkowane są w takich firmach jak Continental czy też Kleber Protections.

W Polsce nie są one popularne i raczej rzadko się je stosuje na dłuższą metę i szeroką skalę. To tyle informacji na ten temat.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpony sztywne
Następny artykułSystem pomocniczy