Osoby starsze a zakupy w Internecie

0
371

W dzisiejszym współczesnym świecie nikogo już nie dziwi widok młodych osób z tabletem, telefonem czy komputerem na kolanach. Młodzież bardzo chętnie korzysta z takich nowoczesnych technologii. Pozostaje jednak pytanie czy osoby starsze mają w tej kwestii równe szanse?

Jeżeli taki emeryt chciałby na przykład zapłacić rachunek za telefon to czy będzie potrafił to zrobić? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych umiejętności. Jeżeli taka starsza osoba obsługuje komputer i jeśli umie korzystać z internetu to opłata domowych rachunków nie powinna przysporzyć jej żadnych problemów. Jeśli natomiast osoba w sile wieku nigdy wcześniej nie korzystała z komputera czy tabletu to zanim wyślemy ją na internetowe zakupy przydałby się jej jakiś przyspieszony kurs. Emeryci mieszkający w dużych miastach z pewnością mają dostęp do darmowych szkoleń oferowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Z pośród licznej oferty często można trafić na kursy komputerowe. Wiedza na takich szkoleniach przekazywana jest w prosty i bardzo precyzyjny sposób. Niemniej jednak to praktyka czyni mistrza i wcześniej czy późnej taka starsza osoba powinna samodzielnie zrobić zakupy w e sklepie. Jak wiadomo nie jest to wcale zbyt skomplikowane zadanie i każdy powinien sobie z tym poradzić. Wystarczy dodać tylko do wirtualnego koszyka wymagane produkty i gotowe. Jeśli wszystko zostanie już wybrane to teraz czas na dokonanie płatności.

Osoby starsze tak samo jak wszyscy inni mogą mieć dostęp przez internet do swoich kont bankowych. Jeżeli tak jest to zadanie będzie znacznie ułatwione. Trzeba tylko wybrać systempłatnościonline. Korzystając z tej formy nie musi się obawiać o bezpieczeństwo.