Pielgrzym Paulo Coelho

0
344

Pielgrzym-debiut powieściowy.

 Bohater tej książki Paulo Coelho wyrusza w podróż pielgrzymować do Santiago de Compostela. Droga, którą przemierza to legendarna ścieżka pielgrzymów. W podróży towarzyszy mu duchowy przewodnik, który zdarza mu tajemnice praktyki RAM. I to właśnie za sprawą tego przewodnika pielgrzym staje przed wieloma próbami i zadaniami, które często wydają mu się niewykonalne.

Cała trasa to dla niego jedna wielka próba. Upadki i wzloty pozwalają mu odnaleźć siebie i spojrzeć zupełnie innym okiem na dotychczasowe życie i ludzi, których spotykał na swojej drodze. Spotyka na swojej drodze wielu ludzi, którzy postanawiają mu przeszkodzić w wędrówce w głąb siebie. Pomimo to, bohater Pielgrzyma stawia sobie za główny cel dotarcie do końca pielgrzymki.

Towarzyszy mu muszla świętego Jakuba, która pomaga mu przetrwać wiele trudnych sytuacji związanych między innymi ze znalezieniem noclegu na trasie pielgrzymki. Powieść oparta jest na osobistych doświadczeniach autora, dlatego pozwala czytelnikowi bardziej poznać i zrozumieć życie Paulo Coelha.