Praktyczne jazdy szkoleniowe

0
406

Praktyczne przygotowanie do jazdy to 30 godzin lekcji, podczas których kursant uczy się prawidłowych zasad ruchu drogowego.

Kiedy kursant zakończy z pozytywnym skutkiem teorię, wówczas będzie mógł rozpocząć zajęcia praktyczne. Zajęcia te trwają 30 godzin, jednak, kiedy kursant uważa, że nie jest dostatecznie przygotowany do egzaminu może wykupić dodatkowe godziny.

Pierwsze godziny uczą budowy samochodu i funkcji jego części np. światła, ustawienie fotela czy lusterek bocznych. Kolejne godziny to czas, kiedy kursant po raz pierwszy może wyjechać na drogę, głównie w mieście, gdzie jest uczestnikiem ruchu drogowego. Uczy się zasad pierwszeństwa, ruchu drogowego z pomocą i wykorzystaniem wiedzy teoretycznej.

Wkrótce dochodzą trudniejsze manewry takie jak parkowania czy zawracania. Ważne jest, aby kursant umiał je niemal perfekcyjnie, gdyż są one wymagane przez egzaminatorów.

Kursant uczy się i wyrabia w sobie nawyki jazdy godnie z prawem. Powinien ograniczać prędkość zgodnie z nakazami i zakazami. Musi znać znaki pionowe i poziome i przestrzegać ich. Uczy się poruszać na skrzyżowaniach, drogach jednokierunkowych czy ruchu okrężnego tzw. ronda.

Musi się uczyć kultury i odpowiedniego zachowania na drodze. Twego wszystkiego ma dopilnować instruktor.