Praktyczne prezenty ślubne dla Młodej Pary

0
1473

Bardzo często zorganizowanie ślubu i wesela jest dla państwa młodych dobrą okazją do skompletowania wyposażenia kuchni, łazienki i jadalni. Zaproszeni goście chętnie kupują praktyczne podarunki weselne, zwłaszcza jeżeli przyszli nowożeńcy sporządzili ich listę. Nie wymaga to od nich dobrego pomysłu na ślubny upominek, a daje pewność, że obdarowana para będzie zadowolona.

Postaraj się dać coś unikalnego

Praktyczny prezent dla młodej parySytuacja trochę się komplikuje jeżeli nie powstała żadna lista upominków ślubnych i zakup żelazka to ryzyko, że będzie to jedno z pięciu otrzymanych na ślubie żelazek. Oczywiście można, w momencie wręczania przez młodych zaproszenia na ślub, zapytać wprost co jest im jeszcze potrzebne. Nie każda para lubi z góry narzucać gościom co mają dostać w prezencie weselnym, ale jeżeli ktoś bezpośrednio pyta, wtedy może faktycznie lepiej podsunąć pomysł z kieliszkami niż dostać kolejny obrus… Cały pomysł z praktycznymi upominkami ślubnymi polega na tym, że młoda para dostaje różne niezbędne sprzęty domowe i przedmioty codziennego użytku, a nie zastanawia się co zrobić z takimi samymi prezentami i za co kupić resztę potrzebnych rzeczy.

A może po prostu pieniądze?

Często jako podarunek weselny wręczane są też pieniądze. Pozwala to uniknąć problemu podwójnych prezentów. Nowożeńcy będą mogli sami wybrać to, co jest im naprawdę potrzebne i to, co najbardziej będzie się im podobało. Zazwyczaj chodzi tutaj o sprzęt AGD, RTF, zastawę stołową, pościel. Nawet najbardziej szczegółowa lista prezentów nie zapewni młodej parze, że wszystkie podarunki będą odpowiadały ich gustom i potrzebom. Natomiast szczegółowe wypisywanie modelu, koloru itd. byłoby w złym tonie. Wręczenie pieniędzy nie wymaga co prawda od gości wielkiego zachodu i wyobraźni, nie stwarza też okazji do zaakcentowania więzi z młodą parą. Natomiast daje jej możliwość wyboru talerzy, czajnika, garnków, wierzy i innych rzeczy z których korzystać będzie przez wiele lat. To czy pieniądze będą dobrze widzianym upominkiem najlepiej ustalić wcześniej. Często narzeczeni pytani o to, co jest im potrzebne sami proponują taką formę prezentu. Zawsze można do niego dołączyć jakiś symboliczny upominek ślubny.

Jeżeli komuś jednak zależy na wprowadzeniu jakiegoś wyjątkowego elementu dotyczącego ślubnego prezentu , a młoda para wyraźnie życzy sobie tylko praktyczne prezenty ślubne, można zaskoczyć ich weselną niespodzianką. Można też wręczyć im oryginalną kartkę z życzeniami ślubnymi albo samodzielnie ułożonym wierszem na cześć pani i pana młodego!