Prezent dla Chrześniaka na Pierwszą Komunię Świętą

0
1705

Żyjemy niestety w czasach, w których ludzie powoli zapominają czym jest dobro, a czym jest zło, co jest ważne, a co jest mniej istotne. Efektem tego jest również to, że dla dzieciaków, a co gorsza również dla ludzi starszych, pierwsza Komunia Święta przestała być pierwszym tak bliskim spotkaniem z Bogiem, a stała się okazją do otrzymania lub wręczenia super prezentów, którymi będzie można pochwalić się przed rówieśnikami lub też innymi gośćmi, którzy być może dziecku dali mniej efektowny prezent. Z powodu tego, że jestem osobą wierzącą, to w niniejszym wpisie przedstawię pomysł na fajny prezent, który ja dałbym dzieciakowi z okazji pierwszej Komunii Świętej. Z uwagi jednak na komercjalizację tego świata podpowiedzi znajdą tu również osoby poszukujące drogich i luksusowych prezentów dla dziecka.

Prezent na pierwszą Komunię Świętą z klasą

krzyżyk na pierwszą komunięWybaczcie, że tę wersję prezentu nazywam prezentem z klasą. Ale takie już niestety mam odczucia. Przechodząc do sedna, wręczając dziecku prezent z okazji pierwszej Komunii Świetej chciałbym, aby otrzymało ono pamiątkę, którą doceni być może od razu, a być może dopiero za jakiś czas. Skupiłbym się więc tutaj na jakimś religijnym prezencie. Nie mówię, że ma to być Biblia, którą dziecko będzie musiało szybko przeczytać od deski do deski. Może być to jakiś ciekawy obrazek, łańcuszek lub medalion, który dziecko na szyi nosić będzie w przyszłości. Dzieciaki w tym wieku uczą się i lubią czytać, można więc pomyśleć też o jakiejś ciekawej książce, dzięki której Twój chrześniak mógłby lepiej zapoznać się z Panem Bogiem. Ja na przykład na komunię dostałem naszyjnik i krzyżyk, który na szyi noszę już przeszło 15 lat. Nigdy go z niej nie ściągam, a pozbawiając się go czułbym się jak bez reki. Tak przynajmniej wiem, że przy mnie jest ten, kto w moim życiu powinien być najważniejszy.

Prezent rozpieszczający chrześniaka

Jeżeli chcesz rozpieścić swojego chrześniaka idącego do Komunii możesz zrobić to nie tylko w tym wyjątkowym dniu, dzięki temu nie sprawisz, że będzie on kojarzył to tylko z prezentami. Jeśli jednak już podjąłeś taką decyzję, to chcemy abyś wpadł na pomysł, który sprawi, że bliski Twemu sercu maluch dostanie coś, co pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Nie kupuj mu tableta, komputera czy innego ipada. Postaraj się dać mu coś co pomoże mu w jego rozwoju fizycznym lub edukacyjnym. Tutaj dobrym pomysłem mogą być nawet jakieś gry komputerowe, które pozwalają na ćwiczenie logiki u najmłodszych. Równie ciekawym pomysłem może być zakup rolek lub roweru, na których młody lub młoda będzie się dobrze bawić.

Pamiętaj, kupując prezent na Pierwszą Komunię zadbaj o to, aby było to coś fajnego i rozwojowego, a nie czyniącego z dziecka niewolnika, niewolnika elektroniki i Internetu!