Prezent od Państwa Młodych dla Gości

0
1637

Nie ma ślubu bez ślubnych prezentów. Młoda para otrzymuje zarówno podarunki praktyczne, jak i oryginalne upominki ślubne. Zarówno duże, jak i symboliczne prezenty. Rzeczy drogie i drobiazgi. Jednak pan i pani młoda nie muszą być jedynymi osobami obdarowanymi na ślubie.

Również goście weselni mogą dostać pamiątkowe prezenty od nowożeńców. Jest to bardzo miły gest dzięki któremu zaproszone osoby czują się docenione i długo będą wspominały ślub i wesele, na którym otrzymały pamiątkę od świeżo zaślubionej pary. Upominek jest też rodzajem podziękowania od młodych małżonków za współuczestniczenie z nimi w tym wyjątkowym dla nich dniu.

Tradycyjne prezenty dla Gości

Prezent dla gości weselenychTradycją na weselach wiejskich jest wręczanie wychodzącym gościom paczki z ciastem oraz wódki weselnej. Coraz częściej jednak podarunki dla gości przybierają charakter drobnych przedmiotów pamiątkowych. Mogą to być figurki z gipsu lub ciasta, na przykład w kształcie aniołków, magnesy na lodówkę, breloczki, mały słoiczek miodu albo drobne cukierki czy orzechy. Podarunek można umieścić w ładnej torebeczce albo pudełeczku. Można też dołączyć do niego kartkę z podziękowaniami za przybycie na uroczystość ślubną i przyjęcie weselne. Często na upominku umieszczona jest data ślubu, czasami również imiona nowożeńców. Prezenty te są oczywiście drobne i niedrogie. Po pierwsze dlatego, że młodzi muszą kopić ich przynajmniej kilkadziesiąt. Po drugie nie chodzi o wartość materialną, ale o sam gest i sympatyczny akcent weselny. Upominki wręczane są gościom podczas przyjęcia weselnego, albo w momencie kiedy żegnają się już z młodą parą. Czasami zostają po prostu położone obok wizytówki z nazwiskiem, na stole weselnym. Inny pomysł to zorganizowanie kilku konkursów i wręczenie nagrody nawet za sam w nich udział. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że wówczas podarunki trafią tylko do części gości.

Kup coś przez Internet

Pomysł na tego typu podarunki można znaleźć w jednym ze sklepów internetowych, oferujących różnego typu upominki od młodej pary. Oczywiście można od razu mailowo zamówić odpowiednią ilość upominków. Na przykład kilogram migdałów w srebrnej polewie i woreczki w różnych kolorach, a następnie napełnić odpowiednią ilość woreczków migdałami. Jest to co prawda dodatkowe zajęcie, których w trakcie organizacji ślubu nie brakuje, ale warto się wysilić, żeby zobaczyć potem zaskoczenie i zadowolenie na twarzach gości.