Prezenty, które cieszą naprawdę

0
1757

Choć za oknami ciągle jeszcze złota polska jesień, Święta nadchodzą wielkimi krokami. Już zaraz po pierwszym listopada w klepach zaczną pojawiać się typowe dekoracje bożonarodzeniowe, a my zaczniemy nieśmiało myśleć o prezentach dla najbliższych. W tym artykule podpowiem wam, czego warto unikać w przypadku większych i mniejszych chłopców – oraz co z kolei może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Ciekawe zabawki dla najmłodszych

Co cieszy dziecko? Zazwyczaj dobra zabawka (kupowanie mu na gwiazdkę skarpet czy nawet słodyczy dziś mija się raczej z celem. Dla chłopców dobre prezenty na święta czy urodziny to według mnie wszelkie zabawki bardziej „na serio” – zdalnie sterowane pojazdy i samoloty, wierne modele kolejek górskich czy w ogóle modele do składania. Jednak postawiłabym przede wszystkim właśnie na elektronikę – wszystko to, co rusza się, jeździ, wydaje dźwięki i gra. A najlepszy z kolei prezent dla dziecka kilkuletniego to autka czy zwierzątka na baterie czy zabawki edukacyjne – elektroniczne elementarze przyciskami i głośniczkiem, uczące literek, a także wszelkie „ gadające” kule z kolorowymi przyciskami. Odpowiednio dobrana zabawka tego typu nie tylko zajmie malucha na całe godziny, ale i czegoś go nauczy o otaczającym świecie.

Prezent, który cieszy

Coś extra dla nastolatka

O ile dziecku stosunkowo łatwo można kupić coś, co mu się choć trochę spodoba, z dorastającymi chłopakami bywa już trudniej. Zwykle mają oni bardzo konkretne oczekiwania i preferencje, zatem takie prezenty dla chłopca w wieku, powiedzmy, czternastu lat nie powinny być przypadkowe. Najprostszym wyjściem może być rozmowa z dzieckiem o jego marzeniach – w tym wieku sama niespodzianka nie jest już tak istotna jak konkretna rzecz, którą nastolatek chce posiadać. Rzeczy, które interesują chłopaków w tym wieku, to najczęściej konsole i akcesoria do gier oraz… nowoczesne telefony komórkowe. Wbrew pozorom takie prezenty nie muszą być bardzo drogie, bo wiele sklepów już na kilka miesięcy przed świętami urządza rozmaite promocje i wyprzedaże – jak np. sklep internetowy techsat24.pl –http://techsat24.pl/wyprzedaze-i-okazje-cenowe

Co dla dużego chłopca?

Przyjęło się myśleć, że o wiele łatwiej jest kupić prezent kobiecie niż mężczyźnie. Coś w tym jest, bo pani zawsze można dać perfumy, apaszkę czy kosmetyki. Z drugiej jednak strony ilu mężczyzn wie naprawdę, jakie dokładnie kosmetyki czy ubrania chce dostać ich ukochana? Zamiast więc narzekać, że trudno jest kupić prawdziwie męskie prezenty świąteczne, pomyślmy, na czym facetom naprawdę zależy. Raczej nie na nowym krawacie czy spinkach. Dobra woda kolońska może się już przydać i ucieszyć, ale śmiało zakładam, że w większości przypadków lepsze będą prezenty gadżety. Czy elektronika na święta to dobry pomysł? Wystarczy przejrzeć typowe pismo dla mężczyzn, by się o tym przekonać. Panowie dorośli też marzą o nowych zabawkach – czy to smartfon, czy netbook, czy nawigacja satelitarna. Ucieszyć może też nowa cyfrówka oraz… konsola do gier. Podsumowując, piętnastoletni chłopcy i poważni mężczyźni w wieku średnim wcale się aż tak od siebie nie różnią.