Producent wózków dla dzieci – Marko Baby

0
248

Wózek spacerowy jest niezbędnym produktem, który powinien znaleźć się w domu gdy pojawia się dziecko. Gdy maleństwo zaczyna wyrastać z gondoli powinno jak najszybciej zacząć korzystać ze spacerówki.

Wózek spacerowy jest niezbędnym produktem, który powinien znaleźć się w domu gdy pojawia się dziecko. Gdy maleństwo zaczyna wyrastać z gondoli powinno jak najszybciej zacząć korzystać ze spacerówki.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy na siłę przedłużać tego procesu. Dziecko, które ze względu na swoją wagę i wzrost nie będzie mieścić się w wózku głębokim może nie mieć możliwości rozprostowania nóżek. Będzie to niekomfortowe i niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju małego malca.

Jest to częstym błędem wśród rodziców. Niektórzy uważają, że dziecko powinno korzystać z gondoli do konkretnego miesiąca i nawet gdy przez jego rozmiary powinni zacząć korzystać ze spacerówki- nie robią tego.

Pamiętajmy o tym, że dzieci rozwijają się w różnym tempie. Wiele z nich w wieku ok 6 miesięcy gotowe są na korzystanie ze spacerówki. Powinniśmy szczegółowo obserwować kiedy gondola staje się zbyt mała i natychmiast zaopatrzyć się w wózek spacerowy.

Rodzaje wózków spacerowych

Na rynku producent wózków dla dzieci oferuje najróżniejsze wózki. Różnią się kolorami, wagą, sposobem składania i innymi szczegółami. Powinniśmy zastanowić się z jakiego wózka chcielibyśmy korzystać.

Myślę, że warto byłoby zwrócić uwagę na wózki spacerowe od Marko. Firma istnieje od 1991r więc posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu tych produktów. Stawia przede wszystkim na komfort oraz bezpieczeństwo.

Produkty posiadają najnowocześniejsze rozwiązania i materiały, z których są wykonane. Wózki od Marko-Baby.pl mają różne rozmiary, dlatego możemy wybrać to co najbardziej przypadnie nam do gustu.

Różnice między wózkami spacerowymi

Poszczególne wózki różnią się wieloma detalami. Wielu rodzicom spodoba się szeroki wybór kolorów. Warto zobaczyć co wózki posiadają w zestawie, a co ewentualnie można dokupić.

Wiele z nich daje możliwość montażu fotelika, lub stworzenia wózka bliźniaczego. W ofercie od Marko Baby z pewnością znajdziesz coś dla swojej pociechy. Poniżej wybraliśmy najpopularniejsze wózki spacerowe.

Wózki Czterokołowe

Wózki 4-kołowe są to wózki, w których stelaż znajduje się na czterech kołach. Koła mogą być pompowane, piankowe lub żelowe. Są to jedne z najczęściej wybieranych materiałów. Wiele z nich posiada możliwość automatycznego skręcania przednich kół. Takie wózki sprawdzą się przede wszystkim na nieutwardzonych powierzchniach. Poniżej przestawione są jedne z najpopularniejszych wózków dla dzieci.

  • Oyster zero – Przeznaczony dla dzieci do 20kg. Wózek o wadze  8.2 kg. Istnieje możliwość wpięcia fotelika. Rączka i pałąk pokryte są z ekoskóry. Budka jest duża i poszerzana. Wózek dzięki pasom bezpieczeństwa może być używany od narodzin.
  • Mima Zigi – Przeznaczony dla dzieci do 17kg. Wózek o wadze  8.2 kg. Można zamontować w nim fotelik. Posiada regulowaną rączkę. Jest to wózek dynamiczny i nowoczesny. Bardzo łatwo się składa. Jego  wymiary sprawiają, że wózek jest zaakceptowany przez większość linii lotniczych jako bagaż podręczny.
  • Dot – Bardzo zgrabny, posłuży dzieciom do osiągnięcia 20kg. Możemy wybrać koła gumowe lub piankowe. Spacerówka jest lekka i wytrzymała. Posiada regulowany podnóżek i zdejmowane tylnie koła. Kosz pod siedziskiem sprawi pozwoli umieścić Ci w nim najpotrzebniejsze rzeczy.
  • Egg2 – Dzięki tej spacerówce możesz stworzyć wózek bliźniaczy. Wózek posiada możliwość odwrócenia siedziska po wypięciu z bazy. Jeśli dziecko jest spokojne widząc rodzica może siedzieć przodem w Twoim kierunku. Jeśli maluch woli zaś oglądać to co przed nim, wtedy siedzisko montujemy przodem do kierunku jazdy. Przeznaczony dla dzieci do nawet 25kg.

Wózki posiadają przednie koła skrętneSiedzisko można regulować i położyć dziecko na płasko. Spacerówki posiadają w zestawie akcesoria takie jak: folia przeciwdeszczowa, osłona na nóżki. Ponadto posiadają tradycyjne lub kubełkowe siedziska jak w przypadku Wózka spacerowego Egg2.

Budka to niezbędny element spacerówki. Możesz ją regulować i całkowicie zasłonić lub odsłonić.

Wózek trójkołowy

Wózki 3-kołowe – Posiadają 3 koła. Ich modele powstały nieco później niż wózki czterokołowe. Są bardziej mobilne, przeznaczone dla rodziców z większą aktywnością. Przy długich wycieczkach sprawdzi się idealnie.

  • Wózek spacerowy Mono Sport– Na pompowanych kołach, dla dzieci o masie do 34kg. Posiada zawieszenie na wszystkie koła i możliwość wpięcia fotelika. Doskonała amortyzacja dzięki pompowanym kołom sprawi, że dziecko będzie czuło się bardzo komfortowo.

 Do jakiego wieku wózek?

Często rodzice zastanawiają się jak długo dziecko powinno korzystać z wózka spacerowego. To zależy. Niektóre dzieci rezygnują w wieku nawet roku, gdy tylko zaczynają chodzić, inne zaś nie chcą opuszczać przytulnego siedziska w spacerówce.

Decyzję o pożegnaniu pojazdu musicie podjąć wspólnie. Maluszki, które zaczynają stawiać pierwsze kroki dość szybko są bardzo ciekawe świata, a nowa umiejętność daje im dużo radości. Jednak przy długim poruszaniu się dziecko z pewnością nie raz będzie chciało odpocząć i zasiąść w swoim wózku. Tak więc spacerówka służy dziecku bardzo długo, dlatego warto postawić na jej jakość.

Jeśli Twoje dziecko jest już duże, a nadal korzysta ze spacerówki pamiętaj o limicie wagowym. Jeśli mieści się w odpowiednim przedziale, może bez problemu użytkować wózek. Warto przed zakupem zapoznać się z różnymi ofertami i pamiętać o bezpieczeństwie.

Wózki, które przedstawione są wyżej posiadają pasy, dzięki którym dziecko nie wysunie się. Dodatkowe akcesoria takie jak folia przeciwdeszczowa, nie zaskoczą Cię przy brzydkiej pogodzie.

Budki w wózkach są regulowane na różnych poziomach. Możesz osłonić dziecko przed silnym wiatrem, oraz pozwolić korzystać z lekkich promieni słońca. Worek ochronny zapewni ciepło przede wszystkim w okresie zimowym.

Jeśli czekasz na narodziny swojego dziecka wózek spacerowy będzie niezbędny. To ty decydujesz jaki model wybierzesz. Jeśli Twoim priorytetem jest bezpieczeństwo, komfort i jakość wykonania postaw na wózki od Marko-Baby.pl.