Przeżycia wojenne

0
415

Nie można zapominać o tych co poświęcali się za nasze życie.

Przywołując wspomnienia dawnych lat, często wracamy do czasów wojennych, które może nie dotyczą nas bezpośrednio, ale wielokrotnie dotykają swoimi ramami członków naszych rodzin lub znajomych. Nawiązaniem do tychże czasów jest literatura wojenna, która w dobitny, jasny i często bardzo dosłowny sposób pokazuje nam czasy konfliktów międzynarodowych.

Ubrane w ramy fikcji literackiej czasy wojenne, wydają się prawdziwe. Niekiedy są nawet prawdziwsze od realnych działań wojennych. Świsty kul i odgłosy wybuchów są słyszalne i widoczne uszami i oczami naszej wyobraźni. Literatura wojenna, choć jest w niej wiele mitów, pozwala także edukować młodych ludzi pod względem historycznym, przywołując nazwy i zdarzenia.

Powieść wojenna jest też bardzo dobrym materiałem na scenariusz filmu fabularnego. Wtedy możemy stać się naocznymi świadkami zdarzeń wojennych. Warto jednak pamiętać, że odtwarzanie wojny w filmie nie powinno być wzorem do prowadzenia wojny w realnym świecie, ani teraz ani w najbliższej przyszłości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiłosne książki
Następny artykułStraszne książki