Przydomowy plac zabaw dla dziecka – jak go zorganizować?

0
2487
Przydomowy plac zabaw dla dziecka – jak go zorganizować?

Prywatny plac zabaw tuż przy domu to marzenie niemalże każdego dziecka. Jeśli dysponujemy wystarczająco dużą posesją, możemy je łatwo spełnić. Zobaczmy, czego nie może zabraknąć w ogrodowej strefie zabawy dla maluchów!

Piaskownica – wspomnienie z naszego dzieciństwa

Kto z nas nie spędzał w dzieciństwie godzin na budowaniu fortyfikacji w piaskownicy? Okazuje się, że zabawa ta wcale się nie zestarzała i dziś także spotyka się ze szczerym entuzjazmem ze strony maluchów. Chcąc urządzić kącik z piaskownicą w ogrodzie, możemy skorzystać z modeli drewnianych lub plastikowych. W tej pierwszej sytuacji powinniśmy jednak pamiętać o regularnej konserwacji konstrukcji tak, aby nie uległa zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Warto także zadbać o to, aby piaskownica posiadała pokrywę. Dzięki temu zakryjemy ją na noc i będziemy mieć pewność, że nie zostanie w żaden sposób zanieczyszczona.

Piaskownicę najlepiej umieścić w zacienionym miejscu tak, by nie narażać dziecko na długotrwałe przebywanie na ostrym słońcu. Warto także wyposażyć ją w zadaszenie, które jeszcze bardziej podwyższy komfort zabawy. Istotną kwestię stanowi też dobranie zabawek do piaskownicy – powinny mieć gładkie krawędzie tak, aby maluch nie mógł się nimi skaleczyć.

Piaskownica

Nie zapomnijmy o huśtawce!

Jeśli choć raz próbowaliśmy rozbujać się na huśtawce aż do nieba, z pewnością wiemy jaka to frajda. Koniecznie zamontujmy ją zatem w przydomowym kąciku do zabawy. Wybierając huśtawkę, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wiek malucha i dopasujmy ją tak, aby była dla niego bezpieczna. Na rynku znajdziemy szereg zabawek dla najmłodszych, które posiadają zintegrowane zapięcia i ograniczenia wysokości, a także dla tych nieco starszych – które nie boją się huśtać coraz wyżej. Z łatwością znajdziemy więc coś, co przypadnie do gustu naszemu maluchowi!

Zjeżdżalnia

A może trampolina?

Montując w ogrodzie trampolinę, jednego możemy być pewni – już po chwili będą stamtąd dochodzić odgłosy wesołej zabawy naszych pociech! Decydując się na zakup tego akcesorium, powinniśmy jednak przemyśleć dobrze kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z niego. Najbezpieczniejsze trampoliny to modele zamknięte, czyli otoczone siatkowym parawanem. Takie wykończenie zapobiega wypadnięciu malucha z zabawki podczas skakania. Upewnijmy się również, że trampolina jest dostosowana do wagi naszych dzieci. Najlepiej też kupić zabawkę „z zapasem” – tak, aby maluchy mogły z niej korzystać przez długi czas.

Stwórzmy kącik do ochłody

Nic tak nie poprawi dzieciom humoru w upalne dni jak zabawa w basenie wypełnionym chłodną wodą. Warto więc znaleźć dla niego miejsce w ogrodzie. Możemy także poszukać takiego basenu, który będzie wyposażony w najróżniejsze gadżety, dzięki którym korzystanie z niego będzie jeszcze większą frajdą dla maluchów – mogą to być zjeżdżalnie czy też dysze tryskające dookoła wodą. Pamiętajmy jednak o tym, by umieścić basen na odpowiednio gładkim i czystym podłożu – tak, aby nic nie mogło go przekłuć w czasie zabawy.