Samochody osobowe

0
464

Wynalazek, jakim jest samochód osobowy, okazał się jednym z największych dobrodziejstw dla ludzkości.

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada własny samochód osobowy. Osoby, które nie posiadają prawa jazdy lub na kupno (bądź utrzymanie) samochodu nie posiadają odpowiednich funduszy i są zmuszone korzystać ze środków transportu publicznego, często narzekają na niedogodności z tym związane.

Posiadanie samochodu pozwala na szybkie przemieszczanie się w dowolne miejsca, o nieustalonej z góry porze. Autem można wszędzie podjechać, zaparkować. Jest ono udogodnieniem zwłaszcza dla osób, które nie mają w pełni sprawnego narządu ruchu i chodzenie jest dla nich niewskazane. Oczywiście samochody osobowe mają dużo wad. Ich kupno to spory wydatek (rzecz jasna jest to uzależnione od klasy i marki samochodu), a jeszcze droższa okazuje się ich eksploatacja oraz utrzymanie – paliwo, oleje, smary, płyny chłodnicze i hamulcowe…

Poza tym, zmorą właściciela pojazdu są przede wszystkim usterki w jego działaniu, kłopot oraz dodatkowy wydatek stanowią jego naprawy. Wybierając się w podróż samochodem, narażamy się na pewien stres.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSystemy ogumienia a nasze opony
Następny artykułMotocykle