Samochody wyścigowe

0
370

Śledzenie zawodów sportowych to pasja, którą wbrew pozorom kochają również kobiety.

Wyścigi samochodowe od dawna emocjonowały ludzi na całym świecie. Jest to dyscyplina, która polega na jak najszybszym przejechaniu wyznaczonego odcinka trasy. Istnieje wiele odmian wyścigów, a zależą one głównie od rodzaju startujących w nim pojazdów oraz miejsc gdzie odbywają się zawody.

W takiej rywalizacji startują zawodnicy, poruszające się samochodami zwanymi wyścigowymi. Pojazdy takie różnią się od tych używanych na co dzień, przede wszystkim wyglądem. Najważniejszą jednak cechą, która różni je od pospolitych osobówek jest moc silnika oraz maksymalne osiągi techniczne. Silniki takich pojazdów są specjalnie zmodyfikowane i przystosowane do ekstremalnych warunków.

Poruszanie się pojazdem wyścigowym wymaga zdobycia odpowiedniej licencji. Każdy z kierowców przechodzi ponadto badania fizyczne i psychologiczne, które mają na celu wykluczenie wszelkich chorób i dysfunkcji, uniemożliwiające jazdę w naprawdę trudnych warunkach. Najpopularniejszą formą wyścigów samochodowych jest formuła jeden.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochody luksusowe
Następny artykułSamochody specjalne