Schemat instalacji gazowej LPG

0
377

Od czasu do czasu zawsze znajdzie się jakiś śmiałek, który zastanawia się nad samodzielnym montażem instalacji LPG. Proces ten często bywa bardzo ryzykowny, a nawet niebezpieczny.

Tak czy inaczej ludzie ci bardzo często zastanawiają się nad tym jak wyglądać powinna zamontowana i zaprojektowana instalacja gazowa. Pomocny może być dla nich schemat instalacji gazowej LPG. Właśnie specjalnie dla nich zamieszczamy poniżej grafikę takiego typu schematu, która udostępniona została na stronie internetowej automechanika.com.pl.

Zobacz jak wygląda schemat instalacji gazowej

Schemat instalacji gazu LPG

Źródło: http://www.automechanika.com.pl/viewpage.php?page_id=18

Na powyższym obrazku zobaczyć można wszystkie elementy składające się na instalację gazową. Wśród nich odnajdziesz: zbiornik LPG (10), zaworek powrotny benzynowy (5), urządzenie wielozaworowe z obudową (9), elektrozawór benzynowy (4), przełącznik (3), regulator podwójny (8), bezpiecznik (7), elektrozawór LPG (2), reduktor – parownik (1) oraz przewody wodne (7).

Dla laika powyższy schemat instalacji gazowej będzie czarną magią i radzimy, aby tak właśnie pozostało. Jeśli myślisz o samodzielnym montażu LPG to na prawdę musisz czuć się w tym mocny, a brak zrozumienia powyższego schematu świadczy o tym, że instalując LPG samodzielnie możesz stanowić zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla osób z Twojego otoczenia. Nie warto ryzykować, lepiej wybrać się do firmy zajmującej się montażem LPG w Twoim regionie!