Składanie długopisów czy warto?

0
433
Składanie długopisów czy warto?

Praca w domu dla wielu osób zawsze wydawała się bardzo fajnym sposobem na zarobek. jednak osoby, które na co dzień pracują zdalnie wiedzą, że to jest praca jak każda inna. Swego czasu bardzo popularna była praca chałupnicza najczęściej polegała na skręcanie długopisów i pomimo tego, że jesteśmy w dwudziestym pierwszym wieku nadal jest to bardzo popularna forma pracy. Chociaż może lepiej byłoby powiedzieć oszustwa bowiem mało które ogłoszenie o pracę chałupniczą ma pokrycie w rzeczywistości. Dzisiaj jeszcze dokładniej przyjrzymy się skręcaniu długopisów i sprawdzimy czy jest to dobry sposób zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Skręcanie długopisów – praca idealna?

Szukając pracy chałupniczej zazwyczaj sięgamy do internetu na portale z ogłoszeniami.  Istnieje wiele powodów, dla których praca chałupnicza wydaje się być ciekawą alternatywą na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Niezależnie od tego czy potrzebujemy reperować domowy budżet, dorobić na czynsz czy zdobyć pieniądze na leczenie bliskiej osoby praca chałupnicza zawsze wydawała się być bardzo atrakcyjnym i prostym sposobem na uzyskanie pieniędzy. Wracając do internetu, gdy wpisujemy w wyszukiwarkę skręcanie długopisów dostajemy w odpowiedzi co najmniej kilkadziesiąt ofert pracy. Niestety jak się okazuje wiele to zwyczajne oszustwa. Skręcanie długopisów jest idealnym przykładem tego jak w prosty sposób można zarobić na ludzkiej naiwności. Zastanówmy się chwilę, dlaczego firma X miałaby zapłacić komuś za skręcanie swojego długopisu, skoro możesz zrobić to sama. Dlaczego miałaby wysłać długopisy do ludzi w całej Polsce dodatkowo za to płacić, skoro może zrobić to na miejscu. No właśnie po nic, gdybyś tak dłużej się nad tym zastanowił okazuje się, że jest to zupełnie bezsensowne działanie, nieuzasadnione finansowo.

Dodatkowo ogłoszenia o składanie długopisów zawierają zazwyczaj wysoką stawkę godzinową. Są to często nierealne stawki, które wykraczają wysoko ponad średnią krajową i celują w okolicach zarobku osób pracujących na technicznych stanowiskach jak architekci czy programiści. W tym miejscu powinna zapalić się nam czerwona lampka, ale niestety wiele osób nie zastanawia się zbyt długo nad danym ogłoszeniem pracy. Zatem jak wygląda oszukiwanie ludzi przy użyciu ofert na składanie długopisów?

Nie daj się nabrać

Jako użytkownik internetu powinieneś mieć świadomość, że wiele rzeczy, które w nim się znajdują jest nieprawdziwych albo jest próbą oszustwa. Ogłoszenia o pracę zazwyczaj brzmią bardzo zachęcająco. Zachęceni ogłoszeniem piszemy do danej firmy z prośbą o rozpatrzenie naszej kandydatury jako pracownika.  Później okazuje się, że weryfikacja przychodzi bardzo szybko i praktycznie z miejsca stajemy się nowym pracownikiem. Jednak zawsze jest małe “ale” które wiąże się zazwyczaj z koniecznością wydania niewielkiej opłaty za pierwszą partię długopisów. W tym momencie zaakceptowanie takiej kaucji oznacza pożegnanie się ze swoimi pieniędzmi. Żaden normalny pracodawca nie oczekuje od swojego pracownika uiszczenia wstępnej opłaty za narzędzia swojej pracy. Kontakt do tej pory, który był bardzo dobry, urywa się nagle i jest to pierwszy znak, że zostałeś oszukany.

Niestety, ale większość tego typu ogłoszeń to ordynarne oszustwa. Zarobienia dodatkowych pieniędzy przez ludzi zdesperowanych jest idealną okazją na zarobienie dodatkowych pieniędzy przez oszustów. W Internecie trzeba być bardzo ostrożnym i dwa razy pomyśleć zanim coś się zrobi. Jednak istnieje wiele innych metod zarabiania z domu, które są w pełni sprawdzone, ale o tym może innym razem.