Spółki zagraniczne. Ochrona majątku na przykładzie LTD.

0
468
Spółki zagraniczne. Ochrona majątku na przykładzie LTD

Polacy często zastanawiają się nad tym jak założyć w firmę w Anglii. Do niedawna bowiem zalegalizowanie i prowadzenie przedsiębiorstwa na wyspach było proste. Przede wszystkim z uwagi na stosunkowo mniejszą biurokrację. A jednak założenie firmy po BREXICIE i w dobie koronawirusa może już nie być takie proste. Aby wyjść na tym dobrze warto zatrudnić profesjonalną kancelarię podatkową. Kancelaria obeznana w prawie podatkowym pomoże również ochronić majątek przed niesprawiedliwymi działaniami Skarbu Państwa. Warto znaleźć dobrą kancelarię, która wie jak np. przepisać majątek, aby nie został przejęty przez państwo.

Jak założyć firmę w Anglii najkorzystniej? – założenie spółki LTD

Podatki, rozrachunki, czyli zobowiązania wobec państwa to stały element prowadzonej firmy. Wpływają na jej płynność finansową. Istotne jest, aby wywiązywać się ze swoich zobowiązań, ale też wywiązać się jak najbardziej korzystnie. Nie chodzi tutaj o oszukiwanie państwa, ale o ochronę podatkową w granicach prawa. Na przykład w dobie Brexitu znacznie korzystniejsze jest założenie spółki LTD. Ten typ działalności gospodarczej zwolniony jest w UK z opodatkowania VAT w przypadku prowadzenia firmy poza granicami Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej. Korzystnie jest więc zarejestrować firmę w UK i pracować jako freelancer gdzie indziej.

Księgowość, VAT, ochrona podatkowa

Kancelaria SEMPERPARATUS odpowiada nie tylko na wątpliwości związane z założeniem spółki LTD. Pomaga nie tylko odpowiedzieć na pytanie jak założyć firmę w Anglii, ale także zajmuje się…

  • rejestracją VAT

  • legalizacją polskich oddziałów podmiotów zagranicznych

  • ochroną podatkową

  • ochroną majątku

  • doradztwem podatkowym

  • doradztwem w zakresie finansów międzynarodowych

  • księgowością w Polsce, Anglii i Irlandii

Zabezpieczenie majątku – bezduszny Urząd Skarbowy

Należy tak zabezpieczyć i ochronić majątek klienta, aby zdążyć przed aktywowaniem się tzw. machiny urzędniczej, która często wydaje się nieuchronna. Wydaje się nieuchronna, ale… nie w kancelarią SEMPERPARATUS. O ile celem owej bezdusznej biurokracji jest ściągnięcie podatków z majątku przedsiębiorstwa lub osobistego to zadaniem dobrej agencji podatkowej jest jak najlepsze zoptymalizowanie podatków, czyli wykorzystanie niedoskonałości procesu urzędniczego. I wykorzystanie luk w tym często niesprawiedliwym procederze.

Przykładem wyższości państwa nad obywatelem w sprawach o zabezpieczenie dorobku życia jest zabieranie tego majątku na podstawie jednej decyzji urzędu skarbowego. Spokojnie, nie irytuj się, z dobrą agencją podatkową możesz poczuć się bezpiecznie.

Jakie są sposoby na zabezpieczenie majątku?

Najlepszym sposobem jest działanie wyprzedzające – opiera się ono na bardzo dobrej znajomości prawa. Szczególnie warto się ochronić przed konfiskatą rozszerzoną powodującą, że przepisanie majątku na rodzinę albo sprzedaż majątku teoretycznie obcej osobie może skutkować przejęciem tego majątku przez państwo. Warto także zabezpieczyć firmę przed jej przepadkiem na rzecz Skarbu Państwa. Również działania komornicze bywają często nadużyciem, przed czym warto się ochronić.