Sposoby na ciemieniuchę

0
463

Ciemieniucha to problem, z którym mierzy się zdecydowana większość mam. Najczęściej jest ona kwestią pojawiającą się u dzieci ledwo parę dni po narodzinach. Objawia się ona wystąpieniem na główce niemowlaczka żółtawych łusek, które pojawiają się na skutek złuszczenia się owłosionej skóry głowy. Na początek musimy zaznaczyć, że ciemieniucha nie jest uciążliwa dla dziecka, zupełnie go nie boli a także nie szczypie, w związku z czym walkę z nią mamy możliwość stoczyć bez stresu. No to może, przeskoczmy do pomysłów na to w jaki sposób usunąć ciemieniuchę.

Za podstawowe źródło informacji służyć nam będzie tutaj strona młodego ojca, jaki na przykładzie swych osobistych doświadczeń stworzył spis metod na ciemieniuszkę, które poszerzyli jego czytelnicy dodając całą masę kolejnych metod na ciemieniuszkę https://zbygniew.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Rozpocznijmy od początku.

Natłuszczenie główki

Znaną metodą zwalczania ciemieniuszki u dzieci jest nakładanie tłuszczu na skórę główki, a następnie usuwanie złuszczonego naskórka za pomocą szczoteczki. Użyć można przy tym szczotkę do włosów o miękkim włosiu, jak również szczotkę do zębów. Jako natłuszczacza spożytkować można chociażby oliwę, olej kokosowy lub zakupiony kosmetyk taki jak ciemieniuszka.

Następnym pomysłem jak natłuszczenie głowy wazeliną kosmetyczną. Na dwie godziny trzeba pozostawić ją na skórze z ciemieniuchą, a później należy wyczesać ją szczotką, sposób jest zatem podobny do tych wymienionych powyżej.

Babcine rady na ciemieniuszkę

Twa babcia zapewne jest w stanie podpowiedzieć Ci jakiś starodawny sposób na leczenie ciemieniuszki. Można przypuszczać, że sposobem tym będzie przemywanie główki niemowlaka otrębami lub też sypanie na nią mąki ziemniaczanej.

A jakimi sposobami na zwalczanie ciemieniuchy możesz pochwalić się Ty?