Sposoby na mole

0
472

Mole ubraniowe, to takie szkodniki, które niestety za cel swojej aktywności obierają naszą garderobę. Na szczęście, mamy dzisiaj cały wachlarz sposobów, które pomagają w skuteczny sposób zwalczyć mole, a tym samym również – zapewnić naszym ubraniom pełne bezpieczeństwo.

Drewno cedrowe na mole

Zacznijmy od jednego z najbardziej sprawdzonych sposobów – zastosowania drewna. Konkretniej, chodzi o drewno w odmianie cedrowej, którego specyficzny zapach powoduje, że mole od razu przestają interesować się daną szafą, a co za tym idzie – również i jej zawartością ubraniową.

Taki kawałek drewna, wystarczy umieścić w szafie pod ubraniami, to zlikwiduje problem skutecznie i na długo. Ludzie eksperymentują też z innymi rodzajami drewna, jednak to właśnie cedr jest numerem jeden, nie warto tracić czas na eksperymenty. W niektórych sklepach, możemy znaleźć specjalnie przygotowane kostki cedrowe, które są dedykowane właśnie do walki z molami ubraniowymi.

Mole nie lubią lawendy

Kolejny sposób, który naprawdę skutecznie zabezpieczy nas przed molami, to wykorzystanie w swojej szafie małych saszetek, materiałowych lub muślinowych. Wystarczy włożyć do nich na przykład lawendę lub trochę startych skórek z cytryny. Mole szybko wyniosą się z szafy, zaś wartością dodaną będzie naprawdę ładny i świeży zapach, który szybko rozejdzie się po ubraniach.

Chemiczny środek na mole

W sytuacji, gdy już zawiodą naturalne metody, zawsze będzie można uciec się do zastosowania rozwiązań pochodzenia chemicznego. Takie środki do zwalczania moli, zazwyczaj można nabyć w postaci małych saszetek. Zastosowanie odpowiedniej kombinacji składników sprawia, że jedna saszetka, wystarczy na dwa do trzech miesięcy stosowania. Po upływie tego czasu, po prostu wymieniamy ją na nową. Mamy tu bardzo wysoką gwarancję, że problem z molami przestanie nas dotyczyć, a tym samym będziemy się mogli przestać bać o swoje ulubione ubrania.