Sposoby na mrówki faraona

0
371

Mrówki faraona, jedne z najpowszechniej występujących w naszym kraju, to dzisiaj dosyć uciążliwy problem, w kontekście przestrzeni zielonych, a tym samym – również w kontekście uprawy oraz rozwoju niektórych gatunków roślin.

Na szczęście, biorąc pod uwagę, że szkodliwe działanie tych mrówek, jest dzisiaj czymś powszechnym, możemy wykorzystać bardzo wiele narzędzi, które po prostu je wyeliminują. Poznaj zatem najlepsze sposoby na mrówki faraona.

Mrówki faraonki, mogą też przedostawać się do domów, bowiem rajem dla nich są takie miejsca, w których znajdują okruchy różnych produktów żywnościowych i inne drobiny, które pochodzą z naszych pokarmów.

Posmaruj meble wazeliną

Jeżeli chodzi o meble, trzeba posmarować doły nóg wazeliną lub innym podobnym smarem, który uniemożliwi szkodnikom, w tym właśnie faraonkom, wdrapywanie się na nasze meble. Utrzymywanie porządku jako proces, powinno przekładać się na naszą całą przestrzeń mieszkalną, trzeba na przykład zadbać o to, by zlikwidować wszystkie szpary w rurach i miejscach, gdzie będą biegły przewody. Mówiąc krótko i wprost – im większy porządek, tym mniejsza szansa na to, że będziemy musieli borykać się z problemem „odwiedzin” mrówek Faraona.

Przetnij mrówką trasę

Kolejna ważna sprawa, to odcinanie tras, którymi mrówki chadzają, gdy już znajdą się w jakimś miejscu. Wielu osobom może wydać się to dziwne, jednakże doskonałym sposobem na to, by odciąć im kolejne trasy, jest zastosowanie niedopałków papierosów. Niedopałki te, w połączeniu z benzyną ekstrakcyjną, wyśmienicie odstraszają mrówki i co więcej – sygnalizują sensorycznie, że dana przestrzeń nie jest dla tego gatunku przyjazna.

Preparaty na mrówki faraona

Poza wyżej wspomnianymi metodami, zawsze możemy jeszcze wykorzystać rozmaite preparaty, które znajdziemy na przykład w ofertach sklepów ogrodniczych. Tutaj do wyboru będziemy mieli różne warianty, warto w takim przypadku skonsultować się ze sprzedawcą i nie stawiać na zakup „w ciemno”. Instruktaż odnośnie stosowania środków, będzie się przekładał na ich większą efektywność.