Statki

0
500

Przeprawa statkiem to jedna z najstarszych i najbardziej sprawdzonych form przemieszczania się ludzi i towarów.

Już w Starożytnym Egipcie, Mezopotamii i Cywilizacjach Wschodu budowano tratwy oraz statki, aby umożliwić ludziom przemieszczanie się i zaludnianie nowych terenów. Wykorzystywane były również do przewożenia towarów i przyczyniły się znacznie do rozkwitu i rozwoju handlu.

Jeszcze niedawno przeprawa promowa była jedynym sposobem na to, aby przedostać się przez morze lub ocean. Współczesnym osobom jednak korzystanie ze statku, jako środka transportu, jest zbyt czasochłonne i nieekonomiczne. Statek płynie przez ocean nawet kilka tygodni, co jest naprawdę ogromną ilością straconego czasu dla przeciętnego człowieka. Poza tym, przed oczami wszystkich nadal widnieją słynne katastrofy, które zatopiły wiele znanych statków.

Towary przewożone droga morską są często niszczone przez wodę, sól lub rdzę – w ciężkich warunkach niezwykle trudno jest zachować ich trwałość. Pływanie statkami ma jednak ogromne walory turystyczne, dlatego też warto wybrać się wybrać w podróż wakacyjną po oceanie, aby podziwiać jego nieodparte uroki!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRowery
Następny artykułPociągi