Systemy ogumienia a nasze opony

0
152

Informacje o systemach ogumienia i naszych oponach.

O Nasze opony , nie ważne jaki posiadają system ogumienia, należy oczywiście dbać. Warto spojrzeć na wlew paliwa lub na drzwi od strony kierowcy, bo tam często umieszczane są takie informacje. Warto też wspomnieć o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie, o którym często zapominamy.

Jest to oczywiście konieczność pomiaru ciśnienia na zimno. Nie możemy tego robić na rozgrzanym silniki naszego auta, bowiem wtedy nie dokonamy poprawnego pomiaru. Jak wiadomo bowiem, ciśnienie wzrasta wraz z temperaturą. Między innymi dlatego też polecam dokonywać pomiaru ciśnienia z samego rana, a nie w południe, czy wieczorem, kiedy nasze auto może już być rozgrzane, a przede wszystkim nasze opony.

Warto tez pamiętać, że jeżeli dojeżdżamy na pomiar ciśnienia do stacji paliw, to musimy odczekać co najmniej 15 minut, aż nasz samochód trochę ostygnie. Jest to bezwzględne minimum. W tym wypadku naprawdę czas znaleźć musimy, w grę wchodzi tutaj bowiem nasze bezpieczeństwo ,a ono jest przecież dla nas wszystkich najważniejsze.