Sztućce ze stali nierdzewnej – dlaczego warto je kupić? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

0
176
Sztućce ze stali nierdzewnej – dlaczego warto je kupić? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

Sztućce ze stali nierdzewnej to częsty wybór podczas zakupów akcesoriów kuchennych. Na co zwrócić uwagę, kupując stalowe sztućce? Dowiedz się więcej.

Sztućce ze stali nierdzewnej są trwałe i łatwe w czyszczeniu, a w zależności od wykończenia, doskonale prezentują się w jadalni nowoczesnej, klasycznej czy boho. Nic dziwnego, że nasz wybór pada najczęściej na sztućce stalowe. Czym się wyróżniają, na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu oraz dlaczego warto sięgnąć po sztućce ze stali nierdzewnej?

Sztućce ze stali nierdzewnej – łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe

Wybierając sztućce, najczęściej zwracamy uwagę na walor praktyczny – czy można myć sztućce w zmywarce, czy są odporne na zarysowania, jak długo nam posłużą? Jeśli zależy nam, by komplet sztućców dobrze się prezentował, ale jednocześnie nie wymagał zbyt dużej uwagi podczas mycia, sztućce ze stali nierdzewnej będą najlepszym wyborem. Z powodzeniem możemy myć je w zmywarce, choć wymagają dokładnego osuszenia, dzięki któremu unikniemy zacieków i powstawania ognisk korozji. Są także wytrzymałe na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Kupując sztućce ze stali nierdzewnej, należy zwrócić uwagę na oznaczenia – 18/10 oznacza, że 18% stopu stanowi chrom, a 10% nikiel. Są to najtrwalsze sztućce stalowe. Jeśli zależy nam, by kupić sztućce bez niklu, powinniśmy sięgnąć po komplet oznaczony symbolem 18/0. Pamiętajmy również, że jeśli planujemy myć sztućce ze stali nierdzewnej w zmywarce, nie mogą one być one barwione. Czarne, różowe lub sztućce z drewnianą rączką należy myć ręcznie.

Warto także wybierać sztućce od renomowanych producentów, którzy w produkcji wykorzystują stal najwyższej jakości. Wysoki gatunek stali i staranne wykonanie przekładają się bowiem na wytrzymałość sztućców oraz komfort ich użytkowania.