Usługi na telefon

0
395

OsoEbooki zyskują na popularności u osób, które często i chętnie robią zakupy internetowe doskonale wiedzą jak proste i szybkie jest to rozwiązanie. Zamiast długiego stania w kolejkach przy kasie, zakupy spożywcze mogą zostać dostarczone wprost pod nasze drzwi.

Oczywiście kupowanie w e sklepach nie ogranicza się tylko do zamawiania produktów spożywczych, w sieci możemy kupować niemalże wszystko. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się także różnego rodzaju usługi za które możemy zapłacić telefonem. Nie chodzi tu tylko o doładowanie kart telefonicznych, ale przede wszystkim o kupowanie filmów, muzyki i dostępu do różnych portali. Jeżeli na przykład szukacie jakichś branżowych informacji z danej dziedziny to dostęp do takich artykułów możliwy jest tylko po uiszczeniu drobnej opłaty. Jedną z takich form płatności jest wysłanie SMS-a.

Pozostaje jednak pytanie czy jest to bardziej opłacalne niż na przykład skorzystanie z płatności przez internet? Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znaleźliśmy. Jeżeli przykładowo faktycznie chcemy uzyskać tylko chwilowy i jednorazowy dostęp do jakiegoś branżowego tekstu to wysłanie wiadomości jest znacznie prostsze. Jeśli jednak zależy nam na wykupieniu kilkudniowego dostępu czy też nawet miesięcznego abonamentu to koszty związane z wysłaniem takiego SMS-a mogą być znacznie większe niż zapłata przelewem. Dlatego zanim pochopnie wybierzemy tą opcję to dokładnie przyjrzymy się cenom. A jak zamawianie takich usług wygląda w praktyce?

Wystarczy tylko wysłać odpowiedni tekst na wskazany numer i gotowe, w wiadomości zwrotnej otrzymamy specjalny kod, który należy wpisać odpowiednie pole i gotowe.