Wybór szkoły jazdy

0
368

Od tego, która szkołę jazdy wybierzesz zależy, jak będziesz przygotowany do egzaminu. Warto wybrać, więc tą najlepszą.

Jest wiele szkół jazdy w Twojej okolicy, może nawet kilkanaście. Masz, więc, w czym wybierać. Kryteria wyboru mogą być różne- od kosztów, jakie poniesiesz, poprzez odległość, w jakiej się znajduje od Twojego miejsca zamieszkania aż po to, czy na kurs wybierają się także Twoi znajomi. Najlepszy, kryterium jest jednak to, czy szkoła ta dobrze przygotowuje do egzaminu pozwala potem na prawidłowe zachowanie się młodego kierowcy na drodze.

Warto, więc zasięgnąć opinii i dowiedzieć się, co nie, co o szkołach. W tym celu popytaj znajomych, którzy mają już prawo jazdy, która szkołę polecają a którą odradzają. Wiele osób szuka także opinii na różnego rodzaju forach tematycznych, gdzie mogą znaleźć prawdziwe informacje- pozytywne bądź negatywne. Watro zainteresować się statystykami, w których szkołach jest największa zdawalność a co z tym idzie, która jest najlepsza i najlepiej uczy.

Kiedy dokonasz wyboru, należy zdobyć jakieś dane kontaktowe, aby dowidzieć się o cenie kursu i terminie jego rozpoczęcia. Następnym krokiem jest tylko zapisanie się. Niektóre ośrodki jednak wymagają wpłacenia zaliczki, około 8-10% całek kwoty ceny kursu.