Związek, jako pomyłka

0
371

Związek taki nie musi się koniecznie udać. Zbyt duża różnica wielu może być przeszkodą a nie zaletą i atutem.

Niektóre związki, gdzie jest duża różnica wieku niestety nie przetrwają próby. Niszczy je ludzka opinia, strach przed ryzykiem i uwierzenie, ze rzeczywiście taki związek nie ma szans, aby się udać. Zwykle wycofuje się jedno z dwojga sparaliżowane strachem i wizją podjęcia zbyt dużego ryzyka. Czasem także o decyzji rozstania decydują rodzice, mając zbyt duży wpływ na poglądy dziecka.

Czasem brakuje odwagi, chęci podjęcia ryzyka i walki o miłość. Nie mają siły i być może są za słabe psychicznie i mało dojrzałe na podejmowanie tak radykalnych kroków w swoim życiu. Szkoda, ze większość z nich niestety żałuje decyzji o rozstaniu i uważa, ze straciło jedyną szanse na prawdziwe uczucie.

Powodem rozstania może być także różnica pokoleń i poglądów, jakie każdy z nich ma. Brak obopólnej zgody niestety nie gwarantuje zbyt długiego związku. Nie każda taka para umie zaryzykować, poświęcić zmianę wyznawanych poglądów na rzecz umocnienia uczucia i utrwalenia relacji pomiędzy sobą. Szkoda, bo być może zaprzepaszczają największa szansę na miłość w swoim życiu.