Zwrot towaru w Leroy Merlin

0
22238
Zwrot towaru w Leroy Merlin

Większość sklepów, w tym również marketów budowlanych, stawia na bardzo dobre stosunki z klientami. Co to w praktyce oznacza? Między innymi to, że markety poprawiły procedury obsługi klienta, ale również pozwoliły klientom na rozmyślenie się po zakupie produktów i możliwość ich zwrotu. Czy zatem zwrot towaru w Leroy Merlin, jednym z większych sklepów z dodatkami do wykończenia wnętrz, jest możliwy?

Zwroty w Leroy Merlin

Podobnie jak każdy inny sklep, także Leroy Merlin zwroty zakupionych towarów przyjmuje. Market deklaruje, że przyjmuje zwroty bezterminowo, czyli nie określa czasu, jaki maksymalnie może upłynąć, aby dokonać zwrotu. Warto jednak pamiętać, że market przyjmuje jedynie produkty, które nie noszą żadnego śladu użytkowania, dodatkowo klient nie może zwrócić produktów sprzedawanych na metry. Dotyczy to m.in. wykładzin podłogowych, ale również tkanin dekoracyjnych czy kabli. Market nie przyjmuje także zwrotu produktów, które market robił na specjalne zamówienie klienta, produktów pochodzących z wyprzedaży, roślin czy specjalnie zmieszanych farb. Jeśli decydujemy się na zwrot produktu, wówczas musi się znajdować w oryginalnym opakowaniu i nadawać się do ponownej sprzedaży.

Nie tylko zwroty w Leroy Merlin

Możliwość przyjmowania zwrotów w niemal nieokreślonym terminie to nie jest to jedyne ułatwienie, jakie market oferuje swoim klientom. Przed zakupem można w markecie robić zdjęcia, co ułatwia robienie zakupów i dopasowywanie wybranych produktów do własnych potrzeb. Leroy Merlin deklaruje, że w przypadku, gdy klient zorientuje się, że w innymi markecie cena danego produktu jest niższa, wówczas zwróci klientowi różnicę w cenie, dopłacając drugie tyle z własnych środków.

Zwrot towaru w Leroy Merlin jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy po remoncie zostają nam płytki czy panele. Można je zwracać, otrzymując w zamian pieniądze. Natomiast jeśli chcemy zwrócić produkt skręcony, mimo że nie nosi on śladów użytkowania, wówczas o jego przyjęciu decyduje doradca w punkcie zwrotów.