Pomysły na prezent dla mamy

0
1538

Zbliża się wielkimi krokami maj, a więc kwitnące kasztany, matury, piękna pogoda oraz… Dzień Matki

Aby uniknąć gorączkowego biegania po sklepach i paniki towarzyszącej uświadomieniu sobie, jak ogromna jest kolejka w kwiaciarni, warto już teraz zastanowić się, jaki prezent dla mamy będzie tym idealnym, najlepszym rozwiązaniem. Pustka w głowie? Podsuwamy kilka sprawdzonych pomysłów:

Kosz smakowitości

Prezent dla mamyKtóra kobieta nie kocha słodyczy? Sklepy prześcigają się w ofertach różnorodnych koszy prezentowych ze słodyczami, ozdobnych skrzyneczek z herbatą, czekoladowych telegramów. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednią ilością wolnego czasu, warto samemu taki podarunek skomponować – zacząć od zakupu (lub samodzielnego wykonania) ozdobnego pudełka z przegródkami, które po zjedzeniu zawartości będzie mogło stanowić użyteczny organizer na drobiazgi, a następnie wybrać się na zakupy: odwiedzić sklepy ze słodyczami, kawą, herbatą. Dobrze jest wybierać niszowe, mało znane smakołyki oprócz tych powszechnie znanych – pokazujemy w ten sposób, że włożyliśmy swój wysiłek aby zdobyć coś, co być może posmakuje naszej mamie.

Kosz kosmetyków

Uroda – druga kobieca słabość. Procedura przygotowywania prezentu jest bardzo zbliżona do powyższej, warto dodatkowo zwrócić uwagę na to, żeby pudełko było wodoodporne – prawdopodobnie będzie używane w łazience. Z kosmetyków dobrze wybierać zwłaszcza maseczki na twarz, sole i płyny do kąpieli, w skrócie: wszystko to, co ułatwia relaks po ciężkim dniu.

Album rodzinny

Wspomnienia to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie. Album ze zdjęciami dzieci będzie wspaniałym prezentem dla każdej kochającej matki. Wkład pracy w własnoręcznie zdobione dzieło scrapbookingu świetnie podkreśli wyjątkowość dnia, ale zwykły album ze sklepu ze starannie wyselekcjonowanymi zdjęciami lub popularna fotoksiążka również będą dobre. Warto postarać się umieścić w albumie jakąś pamiątkę z dzieciństwa – np. strzępek zeszytu z podstawówki, dyplom zuch – pacjenta ze szczepienia, oraz opisy do zdjęć – krótkie notatki o wspomnieniach, sentymentalne cytaty, podziękowania.

Bukiet kwiatów

Brzmi banalnie? Być może takie właśnie jest. Jednak do wyszukanego, „dorosłego” prezentu, jak butelka wina czy biżuteria, warto dodać skromny bukiecik… polnych kwiatów, zebranych własnoręcznie stokrotek lub fiołków. W końcu dla swoich rodziców przez całe życie pozostajemy dziećmi.