„Piechota”

0
268

Pisząc o środkach transportu, nie można zapominać o ogromnej sile, jaką jest siła ludzkiego organizmu oraz nóg.

Wszelkie środki lokomocji zostały wymyślone i wprowadzone do użytku, aby ułatwić ludziom życie. Jednakże bywa tak, że nadużywamy tych udogodnień – do sklepu, znajdującego się kilkaset metrów od domu, jedziemy samochodem.

Do pracy, zamiast pieszo, jedziemy motorem, choć spokojnie można dojść tam pieszo…. Takich przykładów jest mnóstwo. W ten sposób nie tylko zatruwa się niepotrzebnie środowisko naturalne, lecz szkodzi się również bezpośrednio samemu sobie – traci się kondycję fizyczną, przybiera na wadze oraz odbiera mózgowi szansę na dotlenienie. Spacer lub po prostu zwyczajny, energiczny chód może zdziałać czasem więcej niż specjalnie przygotowana gimnastyka lub trening na siłowni, ponieważ jest regularny i niezbyt inwazyjny dla organizmu.

Nie męczy i nie spala intensywnie kalorii, lecz delikatnie pobudza ciało – poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm oraz usprawnia pracę mózgu. Dlatego też, zanim następnym razem wsiądziemy do samochodu, pomyślmy, czy naprawdę tym razem musimy z niego korzystać?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPociągi
Następny artykułPojazdy osobowe