Czy warto założyć gaz LPG?

0
452

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy warto zainwestować pieniądze w montaż instalacji gazowej, to oznacza to ni mniej ni więcej, ale tyle, że jesteś bardzo blisko podjęcia decyzji o montażu LPG w swoim samochodzie. Masz jednak wątpliwości i poszukujesz powodów, które powinny Cię przekonać do podjęcia ostatecznej decyzji o montażu LPG w samochodzie. Dziś spróbujemy przekonać Cię do wybrania dobrej opcji.

Warto czy nie warto inwestować w LPG?

Na początku zadamy dwa pytania, aby już na starcie odrzucić te osoby, w których przypadku zdecydowanie warto zamontować LPG:

1) czy planujesz pojeździć swoim samochodem kilka lat?

2) czy będziesz jeździć samochodem regularnie i na dłuższe odległości?

Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to zdecydowanie zainwestować powinieneś w montaż LPG. Inwestycja ta na pewno Ci się zwróci, a tankowanie do gazu nie będzie tak bolesne jak zalewanie baku z benzyną.

Zastanawiasz się nad montażem LPG?

Jeśli jednak nie jeździsz samochodem zbyt regularnie, to musisz zastanowić się nad tym jak długo planujesz nim jeździć. Jeśli minimum 10 lat, to spokojnie możesz zainwestować w taką instalację. Butle gazowe w instalacjach LPG ma „termin ważności” o długości właśnie 10 lat. Po tym okresie może przejść przegląd i może być używana przez kolejne 10 lat. W ciągu tych 10 lat na pewno zdąży Ci się zwrócić, a sam poczujesz ulgę tankując 25 litrów paliwa za 60zł, a nie za 130 ;-).

Nie wierz w mity

Wiele mówi się o tym, że instalacje gazowe szkodzą samochodom. To przeszłość i opinie o pierwszych instalacjach gazowych. Obecnie technologia tak się rozwinęła, że montaż LPG nie szkodzi samochodowi. Jeśli więc kwestia ta budziła Twoje obawy na temat tego czy warto instalować LPG, to informujemy, że nie powinieneś się tym przejmować!