Czy dzieci mogą jeść sushi?

0
4602
Czy dzieci mogą jeść sushi?

Od kilku lat coraz większą popularnością w Polsce cieszą się restauracje serwujące japońskie dania sushi. Zamawiamy je coraz częściej myśląc nie tylko o sobie, ale też o naszej rodzinie. Dziś chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego czy dzieci mogą jeść sushi.

Jako fan tego typu potraw z pewnością masz świadomość, że każde sushi jest inne i zrobione może być ono z innego gatunku ryb. A co za tym idzie w zależności od składników sushi może być dla dziecka bardzo dobre lub też szkodliwe. Pamiętaj, że surowe ryby mogą powodować u dziecka niestrawność czy robaki. W dodatku niektóre owoce morza zawierać mogą w sobie rtęć czy inne metale ciężkie. Jeśli z kolei chodzi o konkretne przykłady produktów, to dzieciom nie powinno się podawać sushi, które w składnikach ma wasabi, sos sojowy, kalmary czy krewetki.

Trzeba pamiętać o tym, że odpowiednio dobrane dla dziecka sushi ma wiele korzystnych właściwości i może być wspaniałym źródłem witamin. Może ono być również ciekawym sposobem na podanie dziecku ryby, kiedy w tradycyjnej formie zjada je ono niechętnie. A pamiętaj, że ryba jest bardzo bogata w kwasy omega-3, które niezbędne są chociażby w procesie wzrostu Twojego dziecka, czasem więc warto odwiedzić takie miejsca jak Kanpai Sushi, gdzie zjeść można tego typu dania..