Przygotuj pizzę razem z dziećmi!

0
1761
Przygotuj pizzę razem z dziećmi!

Twoje dzieci niechętnie pomagają ci w domowych obowiązkach, a ty chciałbyś je nauczyć przynajmniej gotowania? Wybierz dla nich taką potrawę, którą same zjadłyby z przyjemnością. Dla twoich maluchów na pewno jest nią pizza w Gdyni (Karwiny), którą osoby najmłodsze mogłyby jadać dosłownie bez przerwy – na śniadanie, obiad czy nawet kolację. Pozwól dzieciom samodzielnie ją przygotować. Oczywiście musisz im w tym troszkę pomóc, ale wspólnymi siłami na pewno uda wam się wyczarować coś wspaniałego.

Dzieci będą mieć największe trudności z przygotowaniem samego ciasta. Jeśli chcesz im w tym pomóc, sam się nim zajmij. Możesz również kupić gotowe ciasto na pizzę w dowolnym supermarkecie, aby maluch mógł je później jedynie rozciągnąć samodzielnie na blaszce lub spróbować uformować z niego coś na kształt okręgu. Kilkunastoletnie szkraby poradzą sobie natomiast nawet z samodzielnym wykonaniem ciasta. Musisz tylko krok po kroku tłumaczyć im, co mają ze sobą połączyć. Jeśli natomiast dziecko ma problem z dokładnym wymieszaniem wszystkich składników, sam zajmij się wyrobieniem ciasta.

A co dalej? Jak następnie wyglądają przepisy na pizzę? Oczywiście zachęcają amatorów gotowania do przygotowania domowego sosu pomidorowego. Jest on banalnie prosty, dlatego i kilkulatek powinien sobie dać z nim radę. Nie musi być przecież tworzony ze świeżych pomidorów, które najpierw należałoby obrać, a dopiero potem ugotować. Wspaniały sos stworzycie bowiem na bazie pomidorów z puszki lub zwykłego koncentratu. Pokryjecie nim całe ciasto, a następnie twoja pociecha zajmie się jego dekorowaniem. Tutaj nie powinieneś jej w ogóle pomagać. Dziecko samo dobrze wie, z czym chciałoby zjeść pizzę z poprostubistro.pl z Gdyni, dlatego położy na niej wyłącznie swoje ulubione składniki, wcześniej krojąc je na mniejsze cząstki. Ty możesz w tym czasie zetrzeć pół kostki sera i wspólnie z maluchem posypać nim wierzch placka. Wasza pr/informacje/pizzeria-karwinyawdziwa włoska pizza jest już prawie gotowa. Musicie ją tylko upiec, a później zajadać ze smakiem podczas seansów filmowych.